Dzieci z Zespołu Szkół Specjalnych przy Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie, a jednocześnie pacjenci oddziału dziecięcego i młodzieżowego Szpitala Neuropsychiatrycznego w Lublinie, wzięły udział w zwiedzaniu najcenniejszych obszarów Roztoczańskiego Parku Narodowego. Organizacja wycieczki była możliwa dzięki Fundacja PGE.

 

Pracownicy Parku zapewnili uczestnikom liczne atrakcje oraz zaciekawili ciekawostkami przyrodniczymi. Wizyta w Parku Roztoczańskim była okazją do aktywnego i twórczego spędzenia czasu. Dzieci zwiedziły Ośrodek Edukacyjno-Muzealny usytuowany na pograniczu Parku i zabytkowej części Zwierzyńca. Dowiedziały się też wielu ciekawostek związanych z Roztoczem.

Wycieczka sprawiła ogromną radość wszystkim dzieciom. Dla niektórych moich podopiecznych to była pierwsza wycieczka w życiu. Dziękuję za dar serca, za niezapomniane wspomnienia. Wszystkie atrakcje były dla nas ogromnym zaskoczeniem, uśmiechy z twarzy dzieciaków nie schodziły przez cały dzień. Słowo dziękuję to za mało, aby wyrazić ich i moją wdzięcznośćpowiedziała Pani Agnieszka Szczebiot, nauczycielka towarzysząca dzieciom.                                                             

Edukacja, ochrona przyrody, troska o zdrowie oraz rozwój społeczności lokalnych to obszary, na których Fundacja PGE bieżąco skupia się podczas realizacji swoich projektów. Fundacja wspiera również partnerów zewnętrznych takich jak np. Parki Narodowe które realizują projekty zgodne z celami statutowymi Fundacji. Właśnie dzięki bliskiej współpracy z Roztoczańskim Parkiem Narodowym, możliwa była organizacja wycieczki dla pacjentów dziecięcego i młodzieżowego oddziału Szpitala Neuropsychiatrycznego w Lublinie.

 

gkpge_fundacja_site