1 października br. w Nadleśnictwie Zwoleń na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu, członkowie szkolnych kół LOP wraz z opiekunami, a także młodzież z PGE Junior Akademii Piłkarskiej Broni Radom i Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Tynicy.

Akcja rozpoczęła się od krótkiego instruktażu sadzenia. Młodym miłośnikom przyrody pomagali m.in. Elżbieta Molenda, prezes radomskiego oddziału LOP, Andrzej Matysiak, dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu i Paweł Sałek, doradca Prezydenta RP ds. ochrony przyrody i jednocześnie prezes Zarządu Głównego Ligi Ochrony Przyrody. Wspólnie z dziećmi drzewa sadzili też strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej z Tynica i nauczyciele z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 15 w Radomiu.