W PGE wykorzystujemy nasz potencjał także do budowania wspólnoty narodowej i pielęgnowania wspólnej pamięci o polskiej historii oraz jej bohaterach. Wyróżnienie za te działania w imieniu naszej Grupy odebrał prezes PGE SA Wojciech Dąbrowski.

Już po raz 11. tygodnik „Do Rzeczy” przyznał nagrody dla osób i instytucji szczególnie zasłużonych i zaangażowanych w ochronę patriotycznego i historycznego dziedzictwa. Gala Strażnik Pamięci, podczas której wręczono statuetki, odbyła się 11 października w nowo otwartym Muzeum Historii Polski w Warszawie.

Statuetki zostały przyznane m.in. w kategoriach mecenas, instytucja i twórca. Nasza Grupa została doceniono w pierwszej kategorii - za wspieranie działalności patriotycznej i polskiej pamięci historycznej. Wyróżnienie w imieniu PGE odebrał prezes PGE SA Wojciech Dąbrowski. Wśród tegorocznych laureatów nagród znaleźli się m.in. minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński, pisarz Jacek Komuda i Telewizja Polska.

- W imieniu PGE i wszystkich pracowników bardzo dziękuję za to wyróżnienie. To duża satysfakcja, że nasze działania związane z kultywowaniem pamięci o polskiej historii i bohaterach jest doceniana przez tak zacne grono. Jesteśmy największą firmą energetyczną w Polsce, której jednym z najważniejszych zadań jest dbanie o bezpieczeństwo energetyczne Polaków. Ale jako polska firma chcemy wykorzystać nasz potencjał także do budowania wspólnoty narodowej i pielęgnowania naszej wspólnej pamięci - powiedział Wojciech Dąbrowski.

gkpge_fundacja_site