Fundacja PGE przygotowała dla najmłodszych niezwykłą przygodę edukacyjną. Pstryk i Bzik, czyli bohaterowie przedstawienia uczą dzieci zasad bezpieczeństwa.

Mali widzowie mają okazję dowiedzieć się, jak powstaje prąd, kiedy może być niebezpieczny, jak należy się w takich sytuacjach zachować, co oznaczają znaki na transformatorach, a także jak oszczędzać energię elektryczną. Zdobyta podczas przedstawienia wiedza utrwalana jest dzięki grom i zabawom edukacyjnym.

Przedstawienie edukacyjne „Jak Pstryk i Bzik zostali oświeceni” skierowane do dzieci w wieku 4-8 lat. Spektakl trwa 45 minut łącznie z interaktywną zabawą, utrwalającą treści z przedstawienia.

 

jak-sptryk-i-bzik-zostali-oswieceni_pierwsza-strona-ksiazeczki.png

W 2019 roku spółki: PGE GiEK, PGE Dystrybucja, PGE S.A., PGE Obrót oraz PGE Systemy wspólnie z Fundacją PGE zrealizowały łącznie 179 spektakli, podczas których Pstryk i Bzik, czyli bohaterowie spektaklu „Jak Pstryk i Bzik zostali oświeceni”, przekazali zasady bezpiecznego korzystania z urządzeń elektrycznych oraz podstawowe informacje na temat energii blisko 20 000 dzieciom.