Fundacja PGE jest Mecenasem Wirtualnego Muzeum Polskiego Państwa Podziemnego,  Współtworzymy  niezwykłe miejsce upamiętniające polski ruch oporu podczas II Wojny Światowej.

W Wirtualnym Muzeum Polskiego Państwa Podziemnego prezentowanych będzie ponad 3000 eksponatów. Wśród nich znajdą się nigdy wcześniej nieprezentowane dokumenty, zdjęcia, wspomnienia oraz relacje. Poprzez archiwalne i muzealne obiekty, relacje świadków historii, rodzinne pamiątki i osobiste dokumenty pragniemy w innowacyjny i nowoczesny sposób opowiedzieć o wyjątkowej historii tajnego państwa.

Otwarcie muzeum planowane jest w 2022 roku. Obecnie trwa digitalizacja historycznych dokumentów znajdujących się w prywatnych kolekcjach, ośrodkach muzealnych i zespołach archiwalnych, zarówno w kraju jak i za granicą. Wśród nich są schematy rakiety V2, raporty wywiadowcze, wyroki podziemnych sądów, czy prace domowe uczniów tajnych kompletów.

W tworzenie treści do Wirtualnego Muzeum Polskiego Państwa Podziemnego może włączyć się każdy, kto chce podzielić się rodzinnymi okupacyjnymi historiami za pomocą strony internetowej tajnepanstwo.pl. W przyszłości zostaną one udostępnione w wirtualnym muzeum.